W wakacje PolRegio oferuje swoim pasażerom ponad 300 połączeń do miejscowości letniego wypoczynku. Pociągami największego polskiego przewoźnika wygodnie można dostać się zarówno do najpopularniejszych kurortów, jak i do mniej znanych, ale równie atrakcyjnych miejsc oraz do sześciu sąsiadujących z Polską krajów.
Nowością w wakacyjnym rozkładzie jazdy są pociągi ze Słupska do Ustki oraz ze Sławna do Darłowa (po kilku latach przerwy), z których już mogą korzystać mieszkańcy regionu oraz pasażerowie z innych części kraju. Pociągi na tych trasach będą dopasowane do godzin kursowania pociągów dalekobieżnych PKP Intercity. Sezonowe pociągi tradycyjnie jeżdżą również z Koszalina do Mielna oraz z Gdyni do Łeby. Miłośnicy plażowicze mają do wyboru także połączenia całoroczne. Do Świnoujścia i Międzyzdrojów można dojechać m.in. ze Szczecina i Poznania, a do Trójmiasta kursują bezpośrednie pociągi m.in. z Bydgoszczy, Olsztyna, Grudziądza i Elbląga. Poznaniacy i szczecinianie mają do dyspozycji bezpośrednie pociągi do Kołobrzegu. Specjalną ofertę przygotowaliśmy dla wybierających się na Półwysep Helski. Do końca wakacji z Gdyni do Helu będzie kursowało aż 15 pociągów dziennie, a do Władysławowa 16. Z myślą o turystach z rowerami część połączeń na tej trasie obsługiwana jest pociągami składającymi się z pojemnych wagonów piętrowych.
Na górskich szlakach i w uzdrowiskachZ PolRegio można dojechać i w Karpaty, i w Sudety. Z Krakowa kursują bezpośrednie pociągi m.in. do: Krynicy-Zdroju (przez Piwniczną), Zakopanego (przez Rabkę-Zdrój) oraz do Żywca (przez Jeleśnię). Dojazd w Bieszczady i Beskid Niski zapewni pociąg z Rzeszowa do Medzilaborzec, który będzie zatrzymywał się m.in. w Komańczy i Łupkowie. Mieszkańcom Wielkopolski szczególnie polecamy bezpośredni pociąg „Kamieńczyk” z Poznania do Szklarskiej Poręby składający się ze zmodernizowanych wagonów, w tym także z wagonu barowego cafeREGIO. Wrocławian zachęcamy do wyjazdów w Kotlinę Kłodzką. Ze stolicy Dolnego Śląska można dostać się m.in. do Kłodzka, Bystrzycy Kłodzkiej oraz Międzylesia. W stałej ofercie PolRegio są także pociągi z Zielonej Góry do Jeleniej Góry oraz z Opola do Głuchołaz.
Nad jezioro, do puszczy i nie tylkoWielbiciele wypoczynku nad mazurskimi jeziorami mają do dyspozycji pociągi z Olsztyna do takich miejscowości jak Giżycko, Ruciane-Nida czy Ełk. Lato to także doskonały czas, aby wybrać się na wycieczkę do miejsc, do których na co dzień nie można dojechać koleją. Weekendowe pociągi PolRegio dojeżdżają m.in. z Chełma do Włodawy, zatrzymując się po drodze nad jeziorem Białym w pobliżu Okuninki oraz z Białegostoku do Walił, umożliwiając wygodny dojazd do Puszczy Knyszyńskiej. W weekendy na malownicze Roztocze można dojechać z Lublina (pociągi do Bełżca i Zamościa) oraz z Rzeszowa.
W mieście Ojca MateuszaW tym roku do Sandomierza będą docierały aż dwa weekendowe pociągi: cieszący się dużym zainteresowaniem skład z Kielc oraz zupełnie nowy kurs z Rzeszowa. Ze stacji w Sandomierzu na starówkę można wygodnie dojechać autobusem, którego godziny kursowania zostały dopasowane do rozkładu jazdy pociągów. Mieszkańcom Kielc, którzy odwiedzili już Sandomierz w zeszłym roku, polecamy wycieczki do Bałtowa, Krzemionek i Ujazdu (Zamek Krzyżtopór). Dzięki współpracy kolejarzy z PKS Ostrowiec Świętokrzyski powstało połączenie kolejowo-autobusowe (
autobusy skomunikowane z pociągiem), na które można wygodnie kupić bilet w ramach jednej transakcji na portalu e-podróżnik.pl.
Po sąsiedzku Tegoroczną nowością jest powrót po kilkuletniej przerwie bezpośrednich pociągów z Polski na Słowację. To doskonała propozycja m.in. dla sympatyków Dobrego Wojaka Szwejka, którego zabawne perypetie podczas podróży przez Galicję opisał Jarosław Haszek. Trasa przejazdu pociągów z Rzeszowa i Sanoka do granicy stanowi część międzynarodowego szlaku turystycznego „Śladami dobrego wojaka Szwejka”. Stacją końcową dla nowych pociągów są Medzialborce. To niewielkie miasteczko, w którym znajduje się m.in. muzeum Andy’ego Warhola, światowej sławy artysty pochodzącego z łemkowskiej rodziny. Korzystając z połączeń Kolei Słowackich (Železničná spoločnosť Slovensko), można wyruszyć na południe, np. do Koszyc.
Mieszkańcom zachodniej części kraju polecamy jednodniowe i weekendowe wycieczki do Berlina. Codziennie do stolicy Niemiec można wygodnie dojechać ze Szczecina, Gorzowa Wielkopolskiego i Zielonej Góry. Wakacje to świetny czas, aby odkryć uroki Litwy. Pociągiem do Kowna można dotrzeć m.in. z Białegostoku, Augustowa i Suwałk. Nie trzeba zakończyć wyjazdu w Kownie – podróż do Wilna pociągami Kolei Litewskich (Lietuvos geležinkeliai) zajmuje nieco ponad godzinę.
Filmowe lato„Kino na leżakach” to inicjatywa dla tych, którzy zamiast sal kinowych wolą oglądać seanse pod gołym niebem. W ramach tegorocznej edycji, której partnerem jest PolRegio, w prawie 40 miejscowościach miłośnicy X muzy mogą zobaczyć ponad 80 filmów. Nadmorskie kurorty: Świnoujście, Ustronie Morskie, Ustka i Chałupy oraz miasta takie jak: Kielce, Radom, Tomaszów Mazowiecki – to tylko wybrane miejsca, do których zawita „Kino na leżakach”. Dokładny terminarz wszystkich seansów znajduje się na stronie
www.kinonalezakach.pl.